MSI WindPad 110W-014US 10" Tablet PC-AMD Fusion Z530P 1 GHz-Wi-Fi-Multi-touch Screen 1280x800 WXGA Display-4 GB RAM-32 GB SSD-AMD Radeon HD 6250 Graphics Card-Bluetooth-Webcam-Windows 7 Home Premium-HDMI
FEATURED MSI WindPad 110W-014US 10" Tablet PC-AMD Fusion Z530P 1 GHz-Wi-Fi-Multi-touch Screen 1280x800 WXGA Display-4 GB RAM-32 GB SSD-AMD Radeon HD 6250 Graphics Card-Bluetooth-Webcam-Windows 7 Home Premium-HDMI
Product Name:WindPad 110W-014US Tablet PC. Marketing Information:Exclusive smart tracker for smooth operation. Other tablet brands are hard on the hands and wrists as they require that the tablet be held in one hand, while the other operates the scree. This can cause strain and possibly injury over long periods of tim. The WindPad 110W features the exclusive Smart Tracker, which allows you to grip it with two hands as you operate the tablet via the Smart Tracke. Your hands and wrists don't feel